Як правильно вирощувати розсаду огірків

 

Огірки слід сіяти приблизно за три тижні до висадки розсади на постійне місце. Тримати огіркову розсаду в будинку більше місяця не рекомендується, оскільки вона переростає та марніє.

Тому нам необхідно визначиться з термінами пересадки на постійне місце. Це буде перша половина травня, а для відкритого грунту - друга половина. Від цього терміну відлічуємо 20-30 днів плюс ще додамо пару-трійку днів на проростання насіння.

Чи варто замочувати насіння огірків перед посадкою? В принципі, це однозначно дозволить прискорити проростання. В огірків великі, «зручні» насіння. Є за що взятися, не те що якась морквина. Пророщувати їх зручніше на звичайному блюдце, поклавши насіння на шар мокрій вати, марлі або туалетного паперу і прикрити зверху ще подвійним шаром мокрої марлі. Необхідно стежити, щоб з одного боку насіння не засохли, а з іншого - щоб вони не потонули. Так що води наливайте стільки, щоб насіння не плавали, а тільки лежали на мокрій поверхні.

Тарілочку з насінням поставте в найтепліше місце, на батарею наприклад. У кого є акваріум - то зручно ставити на акваріум, у нього кришка зазвичай тепла від ламп. Чим тепліше, тим дружніше і раніше проклюнутся насіння. Якщо температура буде в районі 30 градусів, то через добу піде жвавий «наклев», якщо прохолодніше - то процес може затягнутися. А при температурі в районі 15 градусів С насіння може проростати кілька тижнів, а швидше за все просто загинє.

Не хочете возиться з пророщуванням і замочуванням? Немає проблем, сійте в горщики з підготовленою грунтом. Єдиний мінус такого посіву, що ви не будете впевнені, що все посіяне насіння - схожих.

Проклюнулися або сухе насіння сіють в горщики, об'ємом не менше 300 грам, краще 500 грам. У такому обсязі огірки цілком можна вирощувати 3 тижні. Не забувайте, що огірок - неженка, пересадок зайвих не любить. Тому зайві перевалки з маленьких горщиків у великі з ним краще не проробляти.

Горщики з з'являться сходи необхідно поставити в са моє світле місце. Буде вельми добре, якщо ви вгадали зі сходами в сонячну погоду і поставите їх на саме світле вікно. Якщо погода похмура, дуже бажано організувати підсвічування розсади.

Поливають розсаду огірків в міру підсихання землі, тут скоріше важливо не переливати, тому що тоді підвищується ризик розвитку кореневих гнилей та інших чорних ніжок, особливо по ночах. Вночі на вікні буває досить прохолодно, якщо на вулиці заморозки і - то краще не тримати розсаду на самому підвіконні, куди спускається весь холодне повітря з вікна. Спробуйте організувати поличку, на ніжках, на висоті 20 см. від підвіконня - там буде на кілька рятівних градусів тепліше. Для вимірювання температури грунту всередині горщика добре підходять акваріумні термометри.

Розсада огірків зростає дуже швидко. Однак швидкість росту її не рівномірна. Від сходів до появи першого справжнього листка може пройти від трьох днів до тижня, в залежності від температури. Другий лист з'являється швидше, третій ще швидше ... І поступово швидкість наростає до одного нового аркуша в день. Тут вже зволікати не можна - необхідно пересаджувати на постійне місце.

Грунт для огіркової розсади можна взяти готову, на торф'яної основі. Однак переважніше додати туди жменю багатого гумусом субстрату.

Якщо спочатку ви посадили огірки в бідний живильними речовинами грунт, а розсада по погодних обставинам застоюється на віконці, то треба буде провести одну-дві підгодівлі. Магазини рясніють універсальними і спеціалізованими добривами, просто застосовуйте їх за інструкцією.

Коли садити огірки на розсаду?

Коли посадити огірки на розсаду і чи варто це взагалі робити?

Огірок - рослина теплолюбна. Власне, цим епіграфом можна було б відкривати кожну статтю про вирощування огірків. По теплолюбності з огірком може зрівняється з ним хіба що баклажан.

При визначенні строків посадки огірків на розсаду нам необхідно відштовхуватися від самих головних факторів - температури грунту і температури повітря. Для огірка підійде температура грунту не нижче + 14 +15 градусів, притому що рости в такій температурі він практично не буде. Але, по украй мірі не загине (якщо тільки через стрес не підхопить якусь огіркову цвіль). Завдяки тому, що вдень сонечко нагріває грунт, огірок в цей період росте тільки вдень, а прохолодною вночі затаюється в засідці.

Буде не зайвим провести заходи щодо прискорення прогріву. Для цього закопують в грядки на глибину не менше 50 сантиметрів преющее сіно, тирса, гній (з гноєм не переборщіть!) Плюс застосовують мульчування грядок темної плівкою.

Зазвичай огірки рекомендують вирощувати на вікні не більше трьох тижнів. Після такого терміну вони починають рости дуже швидко, і можна трохи забарившись отримати зовсім перерослу розсаду.

Сходять насіння огірків швидко, при температурі + 25 за два-три дні з горщиків з'являються жирненькие жовто-зелені сім'ядолі.

Звідси вже зовсім просто порахувати, що якщо ви зможете пересадити огірки в теплицю 1 травня, то садити на розсаду треба в 10х числах квітня, а якщо ви збираєтеся вирощувати розсаду для відкритого грунту, то посіяти насіння можна на початку квітня.

Turkey with mushrooms Turkey breast with broccoli

 • Правильна економія палива своїми руками. Краща паливна присадка!
 • Як вигравати в "дурня "
 • Видалення волосся назавжди народними засобами
 • Як вибрати тіні для повік?
 • Барбарис: види, посадка, догляд
 • Вирощування мушмули
 • Місячний календар стрижок на серпень 2016
 •  

  КАРТОПЛЯ: ЯК ВИБРАТИ В ЇЖУ ХОРОШУ КАПТОПЛЮ

  ПРИБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ КОЛЬРАБІ

  КУПОРОС: ЗАСТОСУВАННЯ

  ВИРОЩУВАННЯ ЧАСНИКУ НА ЗИМУ

  ЯК ПРАВИЛЬНО ПОСАДИТИ ПІД ЗИМУ ЦИБУЛЮ СЕВОК

  ПЕРЕДЗИМОВІ КЛОПОТИ В САДУ І ОСІННІЙ ПОСІВ

  ЗБЕРІГАННЯ КАПУСТИ

  СОРТИ ТА ГІБРИДИ - ЩО КРАЩЕ

  ЯК ЗРОБИТИ ГРЯДКУ. СЕКРЕТИ ПЛОДОРОДНИХ ГРЯДОК

  ВИРОЩУЄМО ОВОЧІ В ПІДВАЛІ, МЕТОД ГІДРОПОНІКИ

  ЯК ВИРОЩУВАТИ СПАРЖУ

  ПОМІДОРИ - ВИРОЩУВАННЯ І ДОГЛЯД

  ЯК І КОЛИ САДИТИ ОГІРКИ

  ОГІРКИ В ТЕПЛИЦІ