Як правильно посадити під зиму цибулю севок

 

Вирощування цибулі-ріпки з севка під зиму - дуже ефективний метод одержання врожаю вже в кінці липня. Багато городників ним користуються з року в рік. У цього способу є багато плюсів.
 
Цибулини севка розміром до 1 см в домашніх умовах складно зберегти до весни - вони майже повністю висихають. Тому їх краще посадити в землю під зиму. Там цибуля севок благополучно перезимує і в кінці липня - початку серпня дасть хороший врожай цибулі-ріпки.
 
Як правильно посадити цибулю севок під зиму? Почати слід з підготовки грядки. Робимо її на добре освітленому місці. Ширина грядки під цибулю севок повинна бути 90-100 см, висота - не менше 18-20 см. Грунт очищаємо від рослинних залишків, дезінфікуємо розчином мідного купоросу (на 10 л води - 1 ст. Ложка) з розрахунку 2 л на 1 кв. м. Додаємо на 1 кв.м 3-4 кг гнойового перегною, до 5 кг торфу, 2 ст. ложки суперфосфату і все перекопуємо.
 
Після вирівнювання та ущільнення грядки, робимо на її поверхні борозенки глибиною 5 см і відстанню між ними 15 см. Потім просушену цибулю севок розкладаємо в борозенках через 3-4 см один від одного і засипаємо торфоперегнійній сумішшю.
 
 
Перед заморозками грядку з посадками лука севка мульчують торфом або тирсою шаром до 2-3 см. Це обереже цибулинки від вимерзання. Навесні цю підсипку краще згребти, щоб грунт швидше прогрівся і з'явилися перші сходи. Взимку, коли температура повітря знизиться до 10-12 ° С, на грядку накидайте додатково снігу. Навесні стежте, щоб на поверхні грядки не застоювалася вода, інакше цибуля севок вимокнет.
 
Правильно перезимувалиі цибулі севок дає дружні сходи. Якщо при цьому її посадки виявилися загущеними, прорідити їх, залишивши відстань між стрілками цибулі 5-6 см. Ну а висмикнуті вживете в їжу.
 
Правильно висаджений під зиму дрібна цібуля севок дає можливість отримати вже наприкінці липня добре визріли цибулини. Така цібуля краще зберігається взимку в домашніх умовах.

Turkey with mushrooms Turkey breast with broccoli

 • Правильна економія палива своїми руками. Краща паливна присадка!
 • Як вигравати в "дурня "
 • Видалення волосся назавжди народними засобами
 • Як вибрати тіні для повік?
 • Барбарис: види, посадка, догляд
 • Вирощування мушмули
 • Місячний календар стрижок на серпень 2016
 •  

  КАРТОПЛЯ: ЯК ВИБРАТИ В ЇЖУ ХОРОШУ КАПТОПЛЮ

  ПРИБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ КОЛЬРАБІ

  КУПОРОС: ЗАСТОСУВАННЯ

  ВИРОЩУВАННЯ ЧАСНИКУ НА ЗИМУ

  ПЕРЕДЗИМОВІ КЛОПОТИ В САДУ І ОСІННІЙ ПОСІВ

  ЗБЕРІГАННЯ КАПУСТИ

  СОРТИ ТА ГІБРИДИ - ЩО КРАЩЕ

  ЯК ЗРОБИТИ ГРЯДКУ. СЕКРЕТИ ПЛОДОРОДНИХ ГРЯДОК

  ВИРОЩУЄМО ОВОЧІ В ПІДВАЛІ, МЕТОД ГІДРОПОНІКИ

  ЯК ВИРОЩУВАТИ СПАРЖУ

  ПОМІДОРИ - ВИРОЩУВАННЯ І ДОГЛЯД

  ЯК І КОЛИ САДИТИ ОГІРКИ

  ЯК ПРАВИЛЬНО ВИРОЩУВАТИ РОЗСАДУ ОГІРКІВ

  ОГІРКИ В ТЕПЛИЦІ